Faaliyet Alanları » Zeytin Yağı
Fabrikamız, Çanakkale’in Ayvacık ilçesinde zeytin alanlarının arasında 49000 m²lik arazide 7150 m² kapalı alan içinde en gelişmiş teknolojiyle kurulan tesislerinde üretimini sürdürmektedir. Gerek kurulu bulunduğu bölgedeki gerekse Ege bölgesindeki zeytinliklerden toplanan zeytinleri; 24 saat içerisinde modern ve hijyenik PIERALISI kontinü zeytin sıkım tesislerinde sıkılmaktadır. Günde ortalama 220 ton zeytin sıkılarak, 45 ton zeytinyağı elde edilmektedir.


Yüksek kaliteli Naturel Sızma Zeytinyağları, otomatik filtrelerde tamamen kapalı ortamda ve el değmeden filtre edilerek yer altı seviyesinde sabit klimatize şartlardaki toplam 1500 ton kapasiteli Paslanmaz Krom / Nikel tanklarda depolanmaktadır. REİSLER ZEYTİNCİLİK için özel olarak üretilen bu tanklar; azot koruma sistemine sahiptirler. Depolanan naturel yağların okside olmasını ve kendine has aromasının ve tadının korunmasını sağlayan azot koruma sistemi ile REİSLER Zeytinyağları özenle saklanır.

Reisler, asitliği %2nin üzerindeki yüksek asitli rafinajlık yağları ise iki türlü rafinasyon işlemine tabi tutarak rafine yağ elde etmektedir.Rafineri tesisimiz fiziksel olarak 150 ton/gün, kimyasal olarak 100 ton/gün kapasitelidir. Rafineri tesisi yüksek asitli yağları tüketime uygun düzeye getirmek için günümüzün en son gelişmiş teknolojisi olan stript kolon teknolojisi kullanmaktadır.Bu teknoloji sayesinde yağlar çok kısa sürede ve en az sıcaklığa maruz bırakılarak yüksek vakum altında Fiziksel rafinasyon yapılabilmektedir. Bu yağlar Rafine yağ olarak ihraç edilebildiği gibi değişen oranlarda Naturel yağlarla karıştırıp Reisler zeytinyağı olarak gerek iç pazara gerekse dış pazara sunulmaktadır.

Reisler, bu amaca uygun olarak gerektiğinde hammadde, gerektiğinde ise Rafine edilmiş yağ depolanmasında kullanılmak üzere çeşitli büyüklüklerde epoksi kaplı ,atmosfere kapalı ve PLC bilgisayar kontrollü toplam 6500 tonluk stoklama tankları bulunmaktadır.Böylelikle toplamda 8000 ton yağ depolama kapasitesi ile hizmet vermektedir.

Fabrikamızın ambalajlama ünitesinde tam otomatik dört hattımız mevcuttur. Cam şişe, pet, teneke, varil dolum hatlarımızın toplam günlük kapasitesi 300 ton/gün dür.Tamamen kapalı hijyenik bir ortamda dolumu gerçekleştirilen ürünlerimiz kalite güvence sistemimizle tüketime sunulmaktadır.

Mevcut kalite kontrol laboratuarımızda, ürün alımı sırasında kalite kontrolleri, kontinü zeytin sıkma tesislerinin numunelerle çalışmalarının denetlenmesi, yağların sevkıyatlarında fabrikaya sevki ve giriş kalite kontrolleri, depolama süresince periyodik ve kapsamlı kontrolleri, proses sırasında üretimin sık aralıklarla kalite kontrolü, final üründe ulusal ve uluslar arası standartlarda uygunsuzluğun tespiti amacıyla kalite kontrolleri, mamul ürünlerin depolanmasında; yardımcı maddelerin ve diğer malzemelerin kalite kontrolleri, kalite sistemi içinde çalışan personelin eğitimlerinin gerçekleştirilmesi, ürün kalitesinin korunması ve geliştirilmesine yönelik araştırma çalışmaları yapılmaktadır.

Üretimin her aşaması girdi yağ ve ambalaj malzemesinden son ürün oluşumuna kadar Toplam Kalite Felsefesi ile çalışan Kalite Güvence Departmanımızca kontrol edilmektedir. Hijyen kurallarına uygun üretim yapılan tesislerimizde ürün kalitemiz Uluslararası Zeytinyağı Konseyi (COI), Avrupa standartları (EC), Türk Gıda Kodeksi ve TSE standartları baz alınarak sağlanmaktadır. Sektörün en gelişmiş laboratuarlarından birine sahip tesisimiz uluslararası standartların istediği tüm analizleri yapabilme kalitesindedir.

Çevre koruma sistemlerine de duyarlı olan Reisler bu amaç için büyük yatırımlar yapmıştır.Bunlar arasında zeytin sıkım ünitesinden kaynaklanan karasuyun çevreye zarar vermemesi için 7000 tonluk sızdırmaz beton havuz yapılarak faaliyete geçmiştir. Ayrıca kimyasal rafinasyondan kaynaklanabilecek atıkların bertaraftı için arıtma tesisimiz çevre koruma sistemine uygun olarak çalışmaktadır.
CanReis Topluluğu
Daha iyi hizmet için Hep daha ileri yürüyoruz
[ Can Reis Zeytinyağı ]